Background Images Formatter (8.x-1.3) - en to ru translation catalogue (17 entries)

en: Background Image
ru: Фоновое изображение

en: Attachment
ru: Вложение

en: Color
ru: Цвет

en: Repeat
ru: Повтор

en: Ignore
ru: Игнорировать

en: CSS settings
ru: настройки CSS

en: Selector
ru: Селектор

en: Relative
ru: Относительное

en: Important
ru: Важно

en: Absolute
ru: Абсолютный

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: No Repeat
ru: Не повторять

en: Media query
ru: Медиа-запрос

en: Background Attachment
ru: Фон

en: Background Repeat
ru: Повтор фона

en: Background Size
ru: Размер фона
