Background Images Formatter (8.x-1.4) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Background Image
de: Hintergrundbild

en: Attachment
de: Anhang

en: Color
de: Farbe

en: Repeat
de: Wiederholung

en: Ignore
de: Ignorieren

en: CSS settings
de: CSS-Einstellungen

en: Selector
de: Selektor

en: Relative
de: Relativ

en: Important
de: Wichtig

en: Absolute
de: Absolut

en: Image style
de: Bildstil

en: None (original image)
de: Keine (Originalbild)

en: No Repeat
de: Nicht wiederholen

en: Selector(s)
de: Selektor(en)

en: URL for image style: @style
de: URL des Bildstils: @style

en: Media query
de: Media Query

en: Default CSS Settings
de: Standard CSS-Einstellungen

en: Horizontal Alignment
de: Horizontale Ausrichtung

en: Vertical Alignment
de: Vertikale Ausrichtung

en: Background Attachment
de: Angefügtes Hintergrundbild

en: Background Repeat
de: Hintergrunbild weiderholen

en: Background Size
de: Hintergrundbildgröße

en: Media Query
de: Media-Query

en: X coordinate
de: X-Koordinate

en: Y coordinate
de: Y-Koordinate
