Bibliography & Citation (2.0.0-beta1) - en to gu translation catalogue (49 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Save configuration
gu: ગોઠવણીઓ ને સંગ્રહો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Categories
gu: શ્રેણીઓ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Links
gu: કડીઓ

en: Number
gu: સંખ્યા

en: Weight
gu: તરલતા

en: Types
gu: પ્રકાર

en: Required
gu: જરૂરી

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Import
gu: આયાત

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: View
gu: જુઓ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: Create
gu: બનાવો

en: All
gu: બધા

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Field name
gu: ક્ષેત્રનું નામ

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Other
gu: અન્ય

en: Role
gu: હોદો

en: Optional
gu: વૈકલ્પિક

en: Reference
gu: સંદર્ભ

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Mapping
gu: મેપિંગ

en: Publishing status
gu: પ્રકાશન સ્થિતિ

en: Dependencies
gu: આધારિત
