Bibliography & Citation (3.0.0-beta3) - en to he translation catalogue (136 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: Status
he: מצב

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Action
he: פעולה

en: Categories
he: קטגוריות

en: Version
he: גירסה

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Links
he: קישורים

en: Reset
he: איתחול

en: Number
he: מספר

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Types
he: סוגים

en: Required
he: נדרש

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Book
he: ספר

en: Export
he: יצוא

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: View
he: צפיה

en: Format
he: פורמט

en: History
he: היסטוריה

en: URL
he: כתובת URL

en: Notes
he: הערות

en: Updated
he: עודכן

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: Files
he: קבצים

en: Created
he: נוצר

en: Create
he: יצירה

en: All
he: הכל

en: Page
he: דף

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Custom
he: מותאם

en: Roles
he: תפקידים

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Field name
he: שם שדה

en: Fields
he: שדות

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Processor
he: מעבד

en: Scale
he: התאמת גודל

en: Medium
he: בינוני

en: Merge
he: מיזוג

en: Desc
he: יורד

en: Code
he: קוד

en: Recipient
he: נמען

en: Table
he: טבלה

en: Other
he: אחר

en: Role
he: תפקיד

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Case
he: פנייה

en: Optional
he: אופציונאלי

en: City
he: עיר

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Full name
he: שם מלא

en: Department
he: מחלקה

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Authoring information
he: מידע על המחבר/ת

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Switch
he: החלפה

en: Publishing options
he: אפשרויות פרסום

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Map
he: מפה

en: Reference
he: רפרנס

en: Session
he: תהליך

en: Changed
he: השתנה

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Processing
he: בתהליך

en: Apply
he: החל

en: Authors
he: מחברים

en: Editor
he: עורך

en: Mapping
he: מיפוי

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
he: @type: נמחקה %title מגרסה %revision.

en: Export format
he: פורמט ייצוא

en: Miscellaneous
he: שונות

en: Keyword
he: מילת מפתח

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Indexes
he: אינדקסים

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Broadcast
he: שידור

en: Autocomplete matching
he: השלמה אוטומטית

en: Primary
he: ראשי

en: Default style
he: סגנון ברירת מחדל

en: Secondary
he: משני

en: Abbreviation
he: קיצור

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: - All -
he: - הכל -

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Submission form settings
he: הגדרות והתנהגות בעת הגשת הטופס

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
he: מהדורה מתאריך %revision-date מסוג @type %title נמחקה.

en: Delete earlier revision
he: מחיקת גרסה מוקדמת יותר

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: References
he: רפרנס

en: Personal
he: אישי

en: Sponsor
he: נותן חסות

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Dependencies
he: תלויות

en: Add style
he: הוסף סגנון

en: Preview before submitting
he: תצוגה מקדימה לפני שמירה

en: Revision log message
he: הודעת יומן לגרסאות

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: - Default -
he: - ברירת המחדל -

en: Revision user
he: משתמש הגרסה

en: Briefly describe the changes you have made.
he: תאור קצר של השינויים שבוצעו.

en: Reference type
he: סוג רפרנס

en: %type_name: Delete revisions
he: %type_name: מחיקת גרסאות

en: Allowed types: @extensions.
he: סוגים מותרים: @extensions.

en: The username of the content author.
he: שם המשתמש של יוצר/ת התוכן.

en: Revision create time
he: מועד יצירת הגרסה

en: Default revision
he: גרסת ברירת המחדל
