Bibliography & Citation (3.0.0-beta3) - en to hu translation catalogue (271 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Status
hu: Állapot

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Action
hu: Művelet

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Version
hu: Verzió

en: File
hu: Fájl

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Number
hu: Szám

en: Country
hu: Ország

en: Weight
hu: Súly

en: Types
hu: Típusok

en: Required
hu: Szükséges

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Book
hu: Könyv

en: Export
hu: Exportálás

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Genre
hu: Műfaj

en: View
hu: Megtekintés

en: Format
hu: Formátum

en: History
hu: Történet

en: URL
hu: Webcím

en: Section
hu: Szakasz

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Updated
hu: Frissítve

en: Book Title
hu: Könyvcím

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: ID
hu: Azonosító

en: Issue
hu: Feladat

en: Files
hu: Fájlok

en: Created
hu: Létrehozva

en: Create
hu: Létrehozás

en: All
hu: Mind

en: Page
hu: Oldal

en: Database
hu: Adatbázis

en: Custom
hu: Egyéni

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Revision ID
hu: Változatazonosító

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Field name
hu: Mező neve

en: Fields
hu: Mezők

en: Authored by
hu: Szerző

en: Processor
hu: Feldolgozó

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Medium
hu: Közepes

en: Volume
hu: Mennyiség

en: Merge
hu: Egyesít

en: Software
hu: Szoftver

en: Desc
hu: Csökk

en: Code
hu: Kód

en: Recipient
hu: Címzett

en: Frequency
hu: Gyakoriság

en: Table
hu: Táblázat

en: Other
hu: Egyéb

en: Role
hu: Szerepkör

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Case
hu: Ügy

en: Optional
hu: Nem kötelező

en: City
hu: Város

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Full name
hu: Teljes név

en: Nickname
hu: Becenév

en: Department
hu: Tanszék

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Switch
hu: Váltás

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Map
hu: Térkép

en: Reference
hu: Referencia

en: Website
hu: Webhely

en: Session
hu: Munkamenet

en: Changed
hu: Módosítva

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Authors
hu: Szerzők

en: Journal
hu: Folyóirat

en: Publisher
hu: Kiadó

en: Chapter
hu: Fejezet

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Sections
hu: Szakaszok

en: Abstract
hu: Összefoglalás

en: Mapping
hu: Leképzés

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: @type: deleted %title revision %revision.
hu: @type: %title %revision. változata törölve lett.

en: Export format
hu: Export formátum

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: University
hu: Egyetem

en: Report
hu: Beszámoló

en: Indexes
hu: Indexek

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Collection Title
hu: Gyűjtemény címe

en: Short Title
hu: Rövid cím

en: Credits
hu: Akit még köszönet illet

en: Broadcast
hu: Üzenet a csoportnak

en: Issue Number
hu: Kiadványszám

en: Translator
hu: Fordító

en: Edition
hu: Kiadás

en: Autocomplete matching
hu: Automatikus kiegészítés módja

en: Citation
hu: Idézet

en: Contributors
hu: Közreműködők

en: Parent ID
hu: Szülő azonosítója

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Default style
hu: Alapértelmezés szerinti stílus

en: The file could not be uploaded.
hu: A fájl nem tölthető fel.

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Abbreviation
hu: Rövidítés

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: - All -
hu: – Mind –

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Submission form settings
hu: Beküldési űrlap beállításai

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
hu: %title @type %revision-date dátumú változatának törlése megtörtént.

en: Delete earlier revision
hu: Korábbi változat törlése

en: Middle name
hu: Középső név

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Classical
hu: Klasszikus

en: Hint
hu: Utalás

en: Call Number
hu: Lehívási szám

en: Accession Number
hu: Elérési szám

en: References
hu: Hivatkozások

en: Google Scholar
hu: Google Tudós

en: Book Chapter
hu: Könyvfejezet

en: Journal Article
hu: Folyóiratban megjelent cikk

en: Conference Paper
hu: Konferencián elhangzott előadás

en: Newspaper Article
hu: Újságcikk

en: Magazine Article
hu: Magazincikk

en: Web Article
hu: Webes cikk

en: Thesis
hu: Szakdolgozat

en: Artwork
hu: Műalkotás

en: Audiovisual
hu: Audiovizuális anyag

en: Patent
hu: Szabadalom

en: Personal
hu: Személyes

en: Manuscript
hu: Kézirat

en: Government Report
hu: Kormányjelentés

en: Legal Ruling
hu: Törvényi szabályozás

en: Secondary Title
hu: Alcím

en: Tertiary Title
hu: Harmadlagos cím

en: ISBN Number
hu: ISBN-szám

en: Other Numbers
hu: Más számok

en: Place Published
hu: Kiadás helye

en: Year of Publication
hu: Kiadás éve

en: Date Published
hu: Kiadás dátuma

en: Publication Language
hu: Kiadás nyelve

en: Masters Thesis
hu: Mesterfokozatú szakdolgozat

en: Number of Volumes
hu: Kötetszám

en: Alternate Title
hu: Alternatív cím

en: Translated Title
hu: Fordításban szereplő cím

en: Original Publication
hu: Eredeti kiadás

en: Reprint Edition
hu: Újranyomott kiadás

en: Author Address
hu: Szerző címe

en: Remote Database Name
hu: Távoli adatbázis neve

en: Remote Database Provider
hu: Távoli adatbázis szolgáltatója

en: Access Date
hu: Lehívás dátuma

en: Series Title
hu: Sorozatcím

en: Series Editor
hu: Sorozatszerkesztő

en: Performers
hu: Előadók

en: Extent of Work
hu: Mű terjedelme

en: Contents
hu: Tartalom

en: Cast
hu: Szereposztás

en: Legislative Body
hu: Törvényhozó testület

en: Sponsor
hu: Támogató vagy mentor

en: Number of Pages
hu: Oldalak száma

en: Reporter
hu: Riporter

en: Abbreviated Case Name
hu: Eset rövidített címe

en: Court
hu: Bíróság

en: First Page
hu: Első oldal

en: Page Cited
hu: Idézett oldal

en: Date Decided
hu: Határozat dátuma

en: Computer
hu: Informatika

en: Conference Name
hu: Konferencia neve

en: Conference Location
hu: Konferencia helyszíne

en: Year of Conference
hu: Konferencia éve

en: Name of File
hu: Fájl neve

en: Image Size
hu: Képméret

en: Type of Image
hu: Kép típusa

en: Year Released
hu: Kiadás éve

en: Running Time
hu: Mennyi ideig volt műsoron

en: Date Released
hu: Kiadás dátuma

en: Synopsis
hu: Összefoglalás

en: Government Body
hu: Kormánytestület

en: Committee
hu: Bizottság

en: Start Page
hu: Kezdőoldal

en: Issuing Organization
hu: Kiadó

en: Magazine
hu: Magazin

en: Library/Archive
hu: Könyvtár/Archívum

en: Newspaper
hu: Újság

en: Issue Date
hu: Kiadás dátuma

en: Date Accessed
hu: Lehívás dátuma

en: Published Source
hu: Kiadás forrása

en: International Title
hu: Nemzetközi címe

en: International Author
hu: Nemzetközi szerző

en: International Patent Number
hu: Nemzetközi szabvány száma

en: Patent Type
hu: Szabványtípus

en: Patent Number
hu: Szabványszám

en: Attorney/Agent
hu: Ügyvéd

en: Legal Status
hu: Jogi státusz

en: Institution
hu: Intézmény

en: Academic Department
hu: Egyetemi tanszék

en: Advisor
hu: Konzulens

en: Degree
hu: Fokozat

en: Thesis Type
hu: Szakdolgozat típusa

en: Access Year
hu: Megszerzésének éve

en: Last Update Date
hu: Utolsó frissítés dátuma

en: Type of Medium
hu: Médium típusa

en: Secondary Author
hu: Második szerző

en: Tertiary Author
hu: Harmadik szerző

en: Subsidiary Author
hu: Egyéb szerző

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Add style
hu: Stílus hozzáadása

en: Preview before submitting
hu: Előnézet beküldés előtt

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
hu[0]: Biztosan törölhető ez az elem?
hu[1]: Biztosan törölhetőek ezek az elemek?

en: Revision log message
hu: Változatnapló-üzenet

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: Contributor
hu: Közreműködő

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Tertiary
hu: Harmadlagos

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: - Default -
hu: - Alapértelmezés -

en: Corporate/Institutional
hu: Vállalati/intézményi

en: Revision user
hu: Változatot készítő felhasználó

en: Briefly describe the changes you have made.
hu: Az elvégzett változtatások rövid leírása.

en: Reference type
hu: Hivatkozás típusa

en: %type_name: View revisions
hu: %type_name: korábbi változatok megtekintése

en: %type_name: Revert revisions
hu: %type_name: korábbi változatok visszaállítása

en: %type_name: Delete revisions
hu: %type_name: változatok törlése

en: The time that the current revision was created.
hu: Az időpont, mikor az aktuális változatot létrehozták.

en: The user ID of the author of the current revision.
hu: Az aktuális változat szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: Allowed types: @extensions.
hu: Engedélyezett típusok: @extensions.

en: Whether a new revision should be created by default
hu: Alapértelmezetten készüljön-e új változat

en: Leave preview?
hu: Előnézet elhagyása?

en: Leave preview
hu: Előnézet elhagyása

en: Leaving the preview will cause unsaved changes to be lost. Are you sure you want to leave the preview?
hu: Az előnézet elhagyásakor a nem mentett adatok elvesznek. Biztosan el lehet hagyni az előnézetet?

en: CTRL+Left click will prevent this dialog from showing and proceed to the clicked link.
hu: A CTRL billentyű és bal egérgomb együttes lenyomása, megakadályozza ennek a párbeszédpanelnek a megjelenését és továbblép a kattintott hivatkozásra.

en: The username of the content author.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználóneve.

en: Label: @label
hu: Címke: @label

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Revision create time
hu: Változat létrejöttének ideje

en: Default revision
hu: Alapértelmezett változat

en: A boolean indicating the published state.
hu: A tartalom közzétételi állapotát jelző logikai érték.

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
hu: Egy állapotjelző, ami azt mutatja, hogy ez volt-e az alapértelmezett változat mentéskor.

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
hu: Az automatikusan kiegészített javaslatok számának felső határa.
