BIOPAMA Protected Areas (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: view
id: tampilan

en: Country
id: Negara

en: Region
id: Wilayah

en: Teaser
id: Ringkasan

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Source
id: Sumber

en: Document
id: Dokumen

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun

en: Site header
id: Kepala situs

en: Thumbnail (100×100)
id: Mini (100x100)
