BIOPAMA Protected Areas (8.x-1.1) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: view
ja: ビュー

en: Reset
ja: リセット

en: Country
ja: 国

en: edit
ja: 編集

en: Region
ja: リージョン

en: Teaser
ja: ティーザー

en: All
ja: すべて

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Countries
ja: 国

en: Source
ja: ソース

en: Document
ja: ドキュメント

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Displaying @start - @end of @total
ja: @total 件中の @start 件目～ @end 件目を表示

en: Site header
ja: サイトヘッダー

en: Thumbnail (100×100)
ja: サムネイル (100x100)

en: Entity browser bulk select form
ja: エンティティブラウザー一括選択フォーム

en: Entity browser
ja: エンティティブラウザー
