BIOPAMA Protected Areas (8.x-1.1) - en to de translation catalogue (32 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: view
de: Ansicht

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Country
de: Land

en: edit
de: Bearbeiten

en: Teaser
de: Anrisstext

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Desc
de: Absteigend

en: Flag
de: Kennzeichnung

en: Sort by
de: Sortierung

en: Select countries
de: Länder auswählen

en: Countries
de: Länder

en: Source
de: Quelle

en: Document
de: Dokument

en: Apply
de: Anwenden

en: Country Name
de: Name des Landes

en: Offset
de: Versatz

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Block Region
de: Blockregion

en: Document Types
de: Dokumenttypen

en: Document Type
de: Dokumenttyp

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Displaying @start - @end of @total
de: @start - @end von @total wird angezeigt

en: Site header
de: Kopfzeile der Website

en: Thumbnail (100×100)
de: Miniaturansicht (100x100)

en: Entity browser bulk select form
de: Entity-Browser Mehrfachauswahlformular

en: Entity browser
de: Entitäten-Browser
