Block Inactive Users (8.x-2.0-rc1) - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Send email
ar: أرسل بريد إلكتروني

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Active
ar: نشط

en: From
ar: من

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Role
ar: الدور

en: Blocked
ar: ممنوع

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
ar: سيتم حظر حسابك ولن تتمكن من تسجيل الدخول. سيتم إخفاء جميع محتوياتك عن كافة المستخدمين ماعدا الإداريين.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
ar: سيتم حذف حسابك وإزالة كافة معلومات الحساب. سيتم أيضا حذف كافة المحتويات الخاصة بك.

en: Disable the account and keep its content.
ar: تعطيل الحساب والحفاظ على محتواه.

en: Disable the account and unpublish its content.
ar: تعطيل الحساب وإلغاء نشر محتواه.

en: Delete the account and its content.
ar: حذف الحساب ومحتوياته.
