Block Usage Report (1.0.4) - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Name
ar: الاسم

en: Region
ar: المنطقة

en: Node
ar: العقدة

en: Custom
ar: مخصص

en: Provider
ar: المزود

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة
