Booking Manager (1.0.0-beta1) - en to ro translation catalogue (19 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Administration
ro: Administrare

en: Edit
ro: Editați

en: Image
ro: Imagine

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afişează

en: Updated
ro: Actualizat

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Changed
ro: Schimbat

en: Use local images for reusable media.
ro: Utilizați imagini locale pentru suporturi reutilizabile.

en: A locally hosted audio file.
ro: Un fișier audio găzduit local

en: A locally hosted video file.
ro: Un fișier video găzduit local.
