BootBase (8.x-1.28) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Bottom
id: Dasar

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Order
id: Urutan

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Tabs
id: Tab

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Featured
id: Pilihan

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
