Bootstrap (8.x-3.19) - en to is translation catalogue (78 entries)

en: Forms
is: Form

en: Home
is: Forsíða

en: Images
is: Myndir

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: title
is: titill

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: content
is: innihald

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Disable
is: Afvirkja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: ERROR
is: VILLA

en: Download
is: Hala niður

en: Version
is: Útgáfa

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Container
is: Gámur

en: Settings
is: Stillingar

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: Small
is: Lítið

en: Large
is: Stórt

en: Add
is: Bæta við

en: Manage
is: Stjórnun

en: Visible
is: Sýnilegt

en: Theme
is: Þema

en: Components
is: Íhlutir

en: Upload
is: Hlaða upp

en: Configure
is: Stilla

en: file
is: skrá

en: Options
is: Möguleikar

en: Create
is: Stofna

en: Page title
is: Titill síðu

en: Never
is: Aldrei

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Filter
is: Sía

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: General
is: Almennt

en: Log in
is: Skrá  inn

en: Uninstall
is: Fjarlægja

en: Tools
is: Tól

en: Close
is: Loka

en: Hidden
is: Falið

en: image
is: mynd

en: Loading...
is: Hleð...

en: Tabs
is: Flipar

en: Next page
is: Næsta síða

en: Apply
is: Virkja

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Enter the terms you wish to search for.
is: Skrifaðu þau skilyrði sem þú vilt leita eftir.

en: Add another item
is: Bæta við öðru atriði

en: Drag to re-order
is: Dragðu til að endurraða

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: (active tab)
is: (virkur flipi)

en: Hide summary
is: Fela samantekt

en: Edit summary
is: Breyta samantekt

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
is: Endurraða röðum eftir tölulegu vægi í stað þess að draga þær.

en: Last page
is: Síðasta síða

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
is: Hægt er að hlaða upp ótakmörkuðum fjölda skráa í þetta svæði.

[ctx: Sort order]
en: Order
is: Röð

en: Allowed types: @extensions.
is: Leyfðar skráartegundir: @extensions.
