Bootstrap (8.x-3.4) - en to ug translation catalogue (56 entries)

en: Forms
ug: جەدۋەللەر

en: Home
ug: باشبەت

en: Images
ug: رەسىملەر

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Save configuration
ug: تەڭشەشنى ساقلاش

en: title
ug: ماۋزۇ

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: content
ug: مەزمۇن

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: None
ug: يوق

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Go to previous page
ug: ئالدىنقى بەتكە قايتىش

en: Go to next page
ug: كىيىنكى بەت

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Add
ug: قوشۇش

en: Visible
ug: كۆرىنىدۇ

en: Upload
ug: يۈكلەش

en: file
ug: ھۉججەت

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Create
ug: قۇرۇش

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: Thumbnail
ug: كىچىك كۆرۈنۈش

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Log in
ug: كىرىش

en: Uninstall
ug: ئۆچۈرۈش

en: Install
ug: قاچىلاش

en: Close
ug: يېپىش

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Show
ug: كۆرسىتىش

en: White
ug: ئاق

en: image
ug: رەسىم

en: Tabs
ug: جەدۋەل

en: Next page
ug: كېيىنكى بەت

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Go to first page
ug: بىرىنچى بەت

en: Go to last page
ug: ئاخىرقى بەت

en: Hide
ug: يوشۇرۇش

en: Restore
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Error message
ug: خاتالىق

en: Circle
ug: چەمبەر

en: Powered by Drupal
ug: سۇپىسىدىن پايدىلنىپ قۇرۇلدى Drupal

en: Hide summary
ug: قىسقىچە مەزمۇنىنى يوشۇرۇش

en: Edit summary
ug: قىسقىچە مەزمۇنىنى تەھرىرلەش

en: Previous page
ug: ئالدىنقى بەت
