Bootstrap (8.x-3.4) - en to ur translation catalogue (44 entries)

en: Forms
ur: فارم

en: Home
ur: مرکز

en: Images
ur: تصاویر

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: title
ur: عنوان

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: content
ur: متن

en: Confirm
ur: تصدیق کریں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Download
ur: ڈاؤن لوڈ کریں

en: Version
ur: ورژن

en: Edit
ur: تدوین

en: Search
ur: تلاش

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Container
ur: کنٹینر

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Go to previous page
ur: گزشتہ صفحے پر جائیں

en: Go to next page
ur: اگلے صفحے پےجاءیے

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Help
ur: مدد

en: Update
ur: تجدید

en: Small
ur: چھوٹا

en: Large
ur: بڑا

en: Add
ur: شامل کریں

en: Configure
ur: ترتیب

en: file
ur: فائل

en: Filter
ur: فلٹر

en: Normal
ur: عمومی

en: Provider
ur: سہولت کار

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: Go to first page
ur: ابتدائی صفحے پر جائیں

en: Go to last page
ur: آخری صفحے پر جائیں

en: Drag to re-order
ur: گھسیٹ کر ترتیب بدلیں

en: (active tab)
ur: (ایکٹِو ٹیب)
