Bootstrap (8.x-3.9) - en to el translation catalogue (102 entries)

en: Forms
el: Φόρμες

en: Home
el: Αρχική

en: Images
el: Εικόνες

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: title
el: τίτλος

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: content
el: ύλη

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Download
el: Λήψη

en: Version
el: Έκδοση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: None
el: Κανένα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Add
el: Προσθήκη

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Visible
el: Ορατό

en: Theme
el: Θέμα

en: Components
el: Συστατικά

en: Upload
el: Αποστολή

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: file
el: αρχείο

en: Options
el: Επιλογές

en: Create
el: Δημιουργία

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Normal
el: Κανονικό

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: General
el: Γενικά

en: Log in
el: Είσοδος

en: Provider
el: Πάροχος

en: Uninstall
el: Απεγκατάσταση

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Tools
el: Εργαλεία

en: bottom
el: κάτω

en: top
el: επάνω

en: left
el: αριστερά

en: right
el: δεξιά

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: White
el: Λευκό

en: archive
el: αρχείο

en: image
el: εικόνα

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Automatic
el: Αυτόματο

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Go to first page
el: Πρώτη σελίδα

en: Go to last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Enter the terms you wish to search for.
el: Πληκτρολογήστε τους όρους που θέλετε να αναζητήσετε.

en: Add another item
el: Προσθήκη ενός ακόμα αντικειμένου

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Drag to re-order
el: Μετακινήστε για ανακατάταξη

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Powered by Drupal
el: Βασισμένο στο Drupal

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Hide summary
el: Απόκρυψη περίληψης

en: Edit summary
el: Επεξεργασία περίληψης

en: Update style
el: Ενημέρωση στυλ

en: Add effect
el: Προσθήκη εφέ

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
el: Επαναταξινόμηση των γραμμών με τις αριθμητικές βαρύτητες αντί για σύρσιμο.

en: Footer menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: You have unsaved changes.
el: Έχετε αλλαγές που δεν έχουν αποθηκευτεί.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
el: Απεριόριστος αριθμός αρχείων μπορεί να αποσταλεί σε αυτό το πεδίο.

[ctx: Sort order]
en: Order
el: Σειρά

en: One file only. | Maximum @count files.
el[0]: Μόνο ένα αρχείο.
el[1]: Μέγιστο πλήθος αρχείων: @count.

en: Allowed types: @extensions.
el: Επιτρεπόμενοι τύποι αρχείων: @extensions.

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι ακριβώς <strong>@size</strong> pixel.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μεγαλύτερες από <strong>@min</strong> pixel. Θα αλλάζει η διάσταση των εικόνων που είναι μεγαλύτερες από <strong>@max</strong> pixel.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μεγαλύτερες από <strong>@min</strong> pixel.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
el: Θα αλλάζει η διάσταση των εικόνων που είναι μεγαλύτερες από <strong>@max</strong> pixel.

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη

en: @size limit.
el: Όριο @size.
