Bootstrap5 (4.0.4) - en to sv translation catalogue (63 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Description
sv: Beskrivning

en: Name
sv: Namn

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Help
sv: Hjälp

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Create
sv: Skapa

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Web Server
sv: Webbserver

en: Database
sv: Databas

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Uninstall
sv: Avinstallera

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Installed
sv: Installerad

en: New
sv: Ny

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Tabs
sv: Flikar

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Footer options
sv: Alternativ för sidfot

en: Memory limit
sv: Minnesgräns

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Pagination
sv: Paginering

en: Search form
sv: Sökformulär

en: No modules are available to uninstall.
sv: Inga moduler är tillgängliga för avinstallation.

en: Powered by Drupal
sv: Drivs av Drupal

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Main content
sv: Huvudinnehåll

en: Sidebar first
sv: Första sidospalt

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Current page
sv: Nuvarande sida

en: Sidebar second
sv: Andra sidospalt

en: Footer background
sv: Sidfotens bakgrund

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Text Formats
sv: Textformat

en: Style guide
sv: Stilguide

en: Last Cron Run
sv: Senaste körningen av schemalagda aktiviteter

en: Last page
sv: Sista sidan

en: Drupal Version
sv: Version av Drupal

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
sv: Du har inte skapat någon innehållstyp ännu. Gå till sidan <a href="@create_content">skapa innehållstyp</a> för att lägga till en ny innehållstyp.

en: First page
sv: Första sidan

en: Page @items.current
sv: Sida @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
sv: Inlagt av @author_name @date

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Requires: @module-list
sv: Kräver: @module-list

en: Required by: @module-list
sv: Krävs av: @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
sv: Maskinläsbart namn: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
sv[0]: @module.module_name kan inte avinstalleras på grund av följande anledning:
sv[1]: @module.module_name kan inte avinstalleras på grund av följande anledningar:

en: Go to page @key
sv: Gå till sida @key
