Bootstrap5 (4.0.6) - en to da translation catalogue (58 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Description
da: Beskrivelse

en: unpublished
da: afpubliceret

en: Name
da: Navn

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Updated
da: Opdateret

en: Create
da: Opret

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Uninstall
da: Afinstallér

en: Messages
da: Beskeder

en: Installed
da: Installeret

en: New
da: Ny

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Footer options
da: Indstillinger for sidefod

en: Memory limit
da: RAM grænse

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Search form
da: Søgefelt

en: No modules are available to uninstall.
da: Der er ingen moduler at afinstallere.

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Current page
da: Nuværende side

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Footer background
da: Footer baggrund

en: Previous page
da: Forrige side

en: Text Formats
da: Tekstformater

en: Last Cron Run
da: Sidste Cron Kørsel

en: Last page
da: Sidste side

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til siden <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.

en: First page
da: Første side

en: Page @items.current
da: Side @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Requires: @module-list
da: Kræver: @module-list

en: Required by: @module-list
da: Kræves af: @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
da: Maskinlæsbart navn: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
da[0]: Følgende grunder forhindrer at @module.module_name kan afinstalleres:
da[1]: Følgende grunder forhindrer at @module.module_name kan afinstalleres:

en: Go to page @key
da: Gå til side @key
