Bootstrap5 (4.0.6) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Description
is: Lýsing

en: Version
is: Útgáfa

en: unpublished
is: óbirt

en: Name
is: Nafn

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Updated
is: Uppfært

en: Create
is: Stofna

en: Page title
is: Titill síðu

en: Page
is: Síða

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Web Server
is: Vefþjónn

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: System
is: Kerfi

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Uninstall
is: Fjarlægja

en: New
is: Nýtt

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Tabs
is: Flipar

en: Next page
is: Næsta síða

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Search form
is: Leitarform

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Current page
is: Núverandi síða

en: Last page
is: Síðasta síða
