Barrio (5.1.2) - en to ar translation catalogue (63 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Images
ar: الصور

en: None
ar: لا شيء

en: Container
ar: حاوية

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to parent page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأم

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Region
ar: المنطقة

en: Menu
ar: القائمة

en: Updated
ar: التحديث

en: Layout
ar: التنسيق

en: Total
ar: المجموع

en: Components
ar: المكونات

en: n/a
ar: غير متوفر

en: Last post
ar: آخر موضوع

en: Custom
ar: مخصص

en: Normal
ar: طبيعي

en: Up
ar: اعلى

en: Medium
ar: متوسط

en: Address
ar: العنوان

en: Forum
ar: المنتدى

en: Text color
ar: لون النص

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Messages
ar: الرسائل

en: Switch
ar: تبديل

en: Topics
ar: المناقشات

en: Posts
ar: المحتوى

en: Buttons
ar: الأزرار

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: White
ar: أبيض

en: Link color
ar: لون الروابط

en: Standard
ar: معياري

en: Gray
ar: رمادي

en: New
ar: جديد

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: medium
ar: متوسط

en: small
ar: صغير

en: large
ar: كبير

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Form
ar: النموذج

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Blue Lagoon (default)
ar: البحيرة الزرقاء (الافتراضية)

en: Slate
ar: اللوح

en: Payment instructions
ar: تعليمات الدفع

en: Main background
ar: الخلفية الرئيسية

en: Sidebar background
ar: خلفية العمود الجانبي

en: Sidebar borders
ar: إطار العمود الجانبي

en: Footer background
ar: خلفية حاشية الصفحة

en: Plum
ar: الخوخ

en: Title and slogan
ar: العنوان والشعار

en: Firehouse
ar: محطة الإطفاء

en: Ice
ar: الجليد

en: Text Formats
ar: تنسيقات النص

en: Book outline for @book.title
ar: خطوط الكتاب العريضة لعنوان @book.

en: Book traversal links for
ar: كتاب روابط اجتياز لـ
