Barrio (5.5.0-beta1) - en to uk translation catalogue (104 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Images
uk: Зображення

en: None
uk: Немає

en: Container
uk: Контейнер

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to parent page
uk: Перейти на батьківську сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Default
uk: Базово

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Region
uk: Область

en: Menu
uk: Меню

en: Updated
uk: Оновлено

en: Icons
uk: Іконки

en: Layout
uk: Макет

en: Total
uk: Всього

en: Components
uk: Компоненти

en: n/a
uk: н/д

en: Last post
uk: Останній допис

en: Normal
uk: Звичайне

en: Up
uk: Вгору

en: Medium
uk: Середній

en: Add to cart
uk: Додати в кошик

en: Address
uk: Адреса

en: Colors
uk: Кольори

en: Forum
uk: Форум

en: Text color
uk: Колір тексту

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Expires
uk: Дійсне до

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Topics
uk: Теми

en: Posts
uk: Дописи

en: Buttons
uk: Кнопки

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: White
uk: Білий

en: Link color
uk: Колір посилання

en: Subtotal
uk: Підсумок

en: Order Summary
uk: Підсумок рахунку

en: Light color
uk: Колір висвітлення

en: Gray
uk: Сірий

en: New
uk: Нові

en: Locality
uk: Населений пункт

en: Tabs
uk: Вкладки

en: both
uk: всі

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: medium
uk: середній

en: small
uk: малий

en: large
uk: великий

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Transparent
uk: Прозорий

en: Organization
uk: Організація

en: Local
uk: Локаль

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Billing information
uk: Інформація про оплату

en: Fonts
uk: Шрифти

en: Tables
uk: Таблиці

en: Billing Information
uk: Інформація про платника

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Light
uk: Світла

en: Primary
uk: Основні

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Payment Method
uk: Спосіб оплати

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Blue Lagoon (default)
uk: Блакитна Лагуна (стандартна)

en: Shipping Information
uk: Інформація для доставки

en: Customer Information
uk: Інформація споживача

en: Payment instructions
uk: Вказівки з оплати

en: Main background
uk: Основне тло

en: Sidebar background
uk: Фон бічної панелі

en: Sidebar borders
uk: Межі бічної панелі

en: Footer background
uk: Тло нижнього колонтитулу

en: Plum
uk: Слива

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Title and slogan
uk: Заголовок і гасло

en: Your shopping cart is empty.
uk: Ваш кошик порожній.

en: Sidebar first width
uk: Ширина першої бічної панелі

en: Text Formats
uk: Формати тексту

en: Dark
uk: Темний

en: Extra Large
uk: Дуже високий

en: Shipping information
uk: Інформація для доставки

en: Icon set
uk: Набір піктограм

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Header background top
uk: Верхня частина фону верхнього колонтитулу

en: Header background bottom
uk: Нижня частина фону верхнього колонтитулу

en: Thank you for your order!
uk: Дякуємо за ваше замовлення!

en: extra
uk: додаткові

en: Bootstrap settings
uk: Налаштування Bootstrap

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
uk: Жодного типу матеріалу поки не створено. Щоб додати новий тип матеріалу, відвідайте сторінку <a href="@create_content">створення типів матеріалу</a>.

en: Book outline for @book.title
uk: Підшивка книг для @book.title

en: Book traversal links for
uk: Книжкові перехресні посилання для

en: Site header
uk: Верхній колонтитул сайту

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Page @items.current
uk: Сторінка @items.current

en: By @author @time ago
uk: Створено @author @time тому

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: You have not created any order types yet. Go to the <a href="@create_order_type">order type creation page</a> to add a new order type.
uk: Жодних типів замовлень поки що не створено. Щоб створити новий тип замовлення, відвідайте <a href="@create_order_type">сторінку створення типів замовлень</a>.

en: Order Confirmation
uk: Підтвердження замовлення

en: Order #@number details:
uk: Подробиці замовлення #@number

en: Order activity
uk: Дії по замовленню

en: Your order number is @number.
uk: Ваш номер замовлення - @number.

en: You can view your order on your account page when logged in.
uk: Ви можете переглянути ваше замовлення на сторінці вашого облікового запису, якщо залоговані.
