Barrio (8.x-4.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (114 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Home
hu: Címlap

en: title
hu: cím

en: content
hu: tartalom

en: None
hu: Nincs

en: Container
hu: Tároló

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Go to parent page
hu: Ugrás a szülő lapra.

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: container
hu: tároló

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Menu
hu: Menü

en: Updated
hu: Frissítve

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Components
hu: Összetevők

en: n/a
hu: n. a.

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Last post
hu: Utolsó bejegyzés

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Normal
hu: Általános

en: Up
hu: Fel

en: General
hu: Általános

en: Forum
hu: Fórum

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Topics
hu: Fórumtémák

en: Posts
hu: Bejegyzések

en: Buttons
hu: Gombok

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: New
hu: Új

en: Tabs
hu: Fülek

en: Next page
hu: Következő oldal

en: medium
hu: közepes

en: small
hu: kicsi

en: large
hu: nagy

en: Go to first page
hu: Ugrás az első oldalra

en: Go to last page
hu: Ugrás az utolsó oldalra

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: this
hu: itt

en: Pagination
hu: Oldalszámozás

en: Tooltips
hu: Eszköztippek

en: Previous page
hu: Előző oldal

en: Text Formats
hu: Szövegformátumok

en: placement
hu: elhelyezés

en: trigger
hu: kiváltó

en: Enable smooth scrolling
hu: Finom görgetés engedélyezése

en: Anchors
hu: Horgonyok

en: Bootstrap Settings
hu: Bootstrap beállításai

en: Navbar Position
hu: Navbar pozíciója

en: Select your Navbar position.
hu: Navbar pozíciójának kiválasztása

en: Static Top
hu: Statikusan fent

en: Fixed Top
hu: Lap tetején rögzítve

en: Fixed Bottom
hu: Lap alján rögzítve

en: Inverse navbar style
hu: Fordított navbar stílus

en: Select if you want the inverse navbar style.
hu: A fordított navbar stílus kiválasztása.

en: .well (normal)
hu: .well (általános)

en: .well-sm (small)
hu: .well-sm (kicsi)

en: .well-lg (large)
hu: .well-lg (nagy)

en: Region wells
hu: Régió „well”-ek

en: Enable the <code>.well</code>, <code>.well-sm</code> or <code>.well-lg</code> classes for specified regions. See: documentation on !wells.
hu: A <code>.well</code>, a <code>.well-sm</code> vagy a <code>.well-lg</code> osztályok engedélyezése meghatározott régiókban. További információ a dokumentációban: !wells.

en: Bootstrap Wells
hu: Bootstrap „Well”-ek

en: Popovers
hu: Felugró üzenetek

en: Fix anchor positions
hu: Rögzített horgony pozíció

en: Ensures anchors are correctly positioned only when there is margin or padding detected on the BODY element. This is useful when fixed navbar or administration menus are used.
hu: Biztosítja, hogy a horgonyok csak abban az esetben legyenek megfelelően elhelyezve, ha a „BODY” elemhez van beállítva „margin” vagy „padding”. Hasznos a rögzített navbar vagy adminisztrációs menük használatakor.

en: Add small overlays of content, like those on the iPad, to any element for housing secondary information.
hu: Az iPad-en használthoz hasonló kis átfedést ad a tartalom bármely eleméhez, másodlagos információ kijelzéséhez.

en: Enable popovers.
hu: Felugró üzenetek engedélyezése.

en: Elements that have the !code attribute set will automatically initialize the popover upon page load. !warning
hu: Azok az elemek melyekhez be van állítva a !code attribútum, automatikusan inicializálják a felugró üzeneteket az oldal betöltésekor. !warning

en: These are global options. Each popover can independently override desired settings by appending the option name to !data. Example: !data-animation.
hu: Ezek általános beállítások. Minden felugró üzenet önállóan felül tudja írni a kívánt beállításokat a !data beállítás nevéhez fűzésével. Például: !data-animation.

en: animate
hu: animálás

en: Apply a CSS fade transition to the popover.
hu: CSS elhalványulás átmenet alkalmazása a felugró üzeneten.

en: Insert HTML into the popover. If false, jQuery's text method will be used to insert content into the DOM. Use text if you're worried about XSS attacks.
hu: HTML kód beillesztése a felugró üzenetbe. Ha hamis, a jQuery szövegmetódusa lesz használva a tartalom DOM-ba illesztéséhez. Az XSS támadások elkerüléséhez szöveget kell használni.

en: Where to position the popover. When "auto" is specified, it will dynamically reorient the popover. For example, if placement is "auto left", the popover will display to the left when possible, otherwise it will display right.
hu: Hova legyen elhelyezve a felugró üzenet. Az „auto” dinamikusan fogja elhelyezni  a felugró üzenetet. Például ha az elhelyezés „auto left”, a felugró üzenet a bal oldalon fog megjelenni ha lehetséges, máskülönben a jobb oldalon.

en: selector
hu: kiválasztó

en: If a selector is provided, tooltip objects will be delegated to the specified targets. In practice, this is used to enable dynamic HTML content to have popovers added. See !this and !example.
hu: Ha meg van adva egy kiválasztó, akkor az eszköztipp objektum a meghatározott célokhoz lesz rendelve. A gyakorlatban arra használható, hogy a dinamikus HTML tartalomhoz hozzá lehessen rendelni felugró üzenetet. További információ !this és !example.

en: an informative example
hu: egy informatív példa

en: How a popover is triggered.
hu: Mi indítsa el a felugró üzenetet.

en: Default title value if "title" attribute isn't present.
hu: Cím alapértelmezés szerinti értéke ha nincs megadva „title” attribútum.

en: delay
hu: késleltetés

en: The amount of time to delay showing and hiding the popover (in milliseconds). Does not apply to manual trigger type.
hu: A felugró üzenet megjelenítésének és elrejtésének késleltetési ideje miliszekundumban megadva. Nem alkalmazható ha a kiváltó „manual”.

en: Bootstrap tooltips
hu: Bootstrap eszköztippek

en: Enable tooltips
hu: Eszköztippek engedélyezése

en: Elements that have the !code attribute set will automatically initialize the tooltip upon page load. !warning
hu: Azok az elemek melyekhez be van állítva a !code attribútum, automatikusan inicializálják az eszköztippeket az oldal betöltésekor. !warning

en: These are global options. Each tooltip can independently override desired settings by appending the option name to !data. Example: !data-animation.
hu: Ezek általános beállítások. Minden eszköztipp önállóan felül tudja írni a kívánt beállításokat a !data beállítás nevéhez fűzésével. Például: !data-animation.

en: Apply a CSS fade transition to the tooltip.
hu: CSS elhalványulás átmenet alkalmazása az eszköztippen.

en: Insert HTML into the tooltip. If false, jQuery's text method will be used to insert content into the DOM. Use text if you're worried about XSS attacks.
hu: HTML kód beillesztése az eszköztippbe. Ha hamis, a jQuery szövegmetódusa lesz használva a tartalom DOM-ba illesztéséhez. Az XSS támadások elkerüléséhez szöveget kell használni.

en: Where to position the tooltip. When "auto" is specified, it will dynamically reorient the tooltip. For example, if placement is "auto left", the tooltip will display to the left when possible, otherwise it will display right.
hu: Hova legyen elhelyezve az eszköztipp. Az „auto” dinamikusan fogja elhelyezni  az eszköztippet. Például ha az elhelyezés „auto left”, a felugró üzenet a bal oldalon fog megjelenni ha lehetséges, máskülönben a jobb oldalon.

en: If a selector is provided, tooltip objects will be delegated to the specified targets.
hu: Ha meg van adva egy kiválasztó, akkor az eszköztipp objektum a meghatározott célokhoz lesz rendelve.

en: How a tooltip is triggered.
hu: Mi indítsa el az eszköztippet.

en: The amount of time to delay showing and hiding the tooltip (in milliseconds). Does not apply to manual trigger type.
hu: Az eszköztipp megjelenítésének és elrejtésének késleltetési ideje miliszekundumban megadva. Nem alkalmazható ha a kiváltó „manual”.

en: Appends the tooltip to a specific element. Example: "body"
hu: Az eszköztipp hozzáfűzése egy megadott elemhez. Például: „body”.

en: Default button size
hu: Alapértelmezés szerinti gombméret

en: Auto-close on document click
hu: Automatikus bezárás a dokumentumra kattintáskor

en: Will automatically close the current popover if a click occurs anywhere else other than the popover element.
hu: Automatikusan bezárja az aktuális felugró üzenet elemet, ha az elemen kívül bárhol kattintás történik.

en: Default content value if "data-content" or "data-target" attributes are not present.
hu: Alapértelmezés szerinti tartalomérték ha nincs jelen a „data-content„ vagy a „data-target„ attribútum.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
hu: Még nincsenek tartalomtípusok létrehozva. A <a href="@create_content">tartalomtípus létrehozása oldalon</a> lehet új tartalomtípusokat hozzáadni.

en: Book outline for @book.title
hu: @book.title könyvvázlata

en: Book traversal links for
hu: Könyv kereszthivatkozásai ehhez:

en: Site header
hu: Webhely fejléce

en: Make required elements display as an error
hu: A kötelezően kitöltendő elemeket hibaként jelenítse meg

en: If an element in a form is required, enabling this will always display the element with a <code>.has-error</code> class. This turns the element red and helps in usability for determining which form elements are required to submit the form.  This feature compliments the "JavaScript > Forms > Automatically remove error classes when values have been entered" feature.
hu: Ha ez engedélyezett, az űrlapok kötelezően kitöltendő elemeihez mindig hozzá lesz rendelve a <code>.has-error</code> osztály. Ez az elem színét vörösre változtatja ezzel segítve annak eldöntését, hogy az űrlap mely elemeit kell kötelezően kitölteni ahhoz, hogy beküldhető legyen. Ez a beállítási lehetőség kiegészíti a "JavaScript > Űrlapok > Értékek beírásakor automatikusan eltávolítja a hibaosztályokat" funkciót.

en: Page @items.current
hu: @items.current. oldal

en: By @author @time ago
hu: @author által @time ideje

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban

en: Fluid container
hu: Rugalmas befoglaló

en: Smart form descriptions (via Tooltips)
hu: Okos űrlapleírások (Eszköztippekkel)

en: Convert descriptions into tooltips (must be enabled) automatically based on certain criteria. This helps reduce the, sometimes unnecessary, amount of noise on a page full of form elements.
hu: A leírásokat automatikusan eszköztippekké alakítja bizonyos feltételek alapján. Az eszköztippeket engedélyezni kell a működéséhez. Segít lecsökkenteni a sok űrlapelemet tartalmazó oldalak gyakran felesleges túlterheltségét.

en: "Smart form descriptions" maximum character limit
hu: „Okos űrlapleírások” maximális karakterhossza

en: Prevents descriptions from becoming tooltips by checking the character length of the description (HTML is not counted towards this limit). To disable this filtering criteria, leave an empty value.
hu: Meggátolja a leírások eszköztippekké alakítását a karakterhossz ellenőrzésével (a HTML kódok nem számítanak bele). A szűrési feltétel tiltásához üresen kell hagyni.

en: "Smart form descriptions" allowed (HTML) tags
hu: „Okos űrlapleírások” engedélyezett HTML címkéi

en: Prevents descriptions from becoming tooltips by checking for HTML not in the list above (i.e. links). Separate by commas. To disable this filtering criteria, leave an empty value.
hu: Meggátolja a leírások eszköztippekké alakítását a fenti listában nem felsorolt HTML címkék esetében. A címkéket vesszővel kell elválasztani. A szűrési feltétel tiltásához üresen kell hagyni.

en: Sidebar First Width
hu: Első oldalsáv szélesség
