Barrio (8.x-4.14) - en to ja translation catalogue (51 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: None
ja: なし

en: Container
ja: コンテナー

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Default
ja: デフォルト

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Region
ja: リージョン

en: Menu
ja: メニュー

en: Updated
ja: 更新

en: Icons
ja: アイコン

en: Layout
ja: レイアウト

en: Components
ja: コンポーネント

en: n/a
ja: 利用不可

en: Last post
ja: 最終投稿

en: Normal
ja: ノーマル

en: Up
ja: 上へ

en: Medium
ja: 中程度

en: Forum
ja: フォーラム

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Topics
ja: トピック

en: Posts
ja: 投稿

en: Buttons
ja: ボタン

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: White
ja: 白

en: New
ja: 新

en: Tabs
ja: タブ

en: Next page
ja: 次ページ

en: medium
ja: 普通

en: small
ja: 小

en: large
ja: 大

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Transparent
ja: 透過

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Tables
ja: テーブル

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Text Formats
ja: テキストフォーマット

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ja: コンテンツタイプがまだ作成されていません。<a href="@create_content">コンテンツタイプ作成ページ</a>で新しいコンテンツタイプを追加してください。

en: Book outline for @book.title
ja: @book.title のブックアウトライン

en: Book traversal links for
ja: ブック横断リンク:

en: Site header
ja: サイトヘッダー

en: Page @items.current
ja: @items.current ページ

en: By @author @time ago
ja: @author が @time 前に投稿

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿
