Barrio (8.x-4.21) - en to cs translation catalogue (59 entries)

en: Home
cs: Domů

en: None
cs: Žádné

en: Container
cs: Kontejner

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: Go to parent page
cs: Přejít na nadřazenou stránku

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Default
cs: Výchozí

en: Small
cs: Malý

en: Large
cs: Velký

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Icons
cs: Ikony

en: Components
cs: Komponenty

en: n/a
cs: není

en: Last post
cs: Poslední

en: Custom
cs: Vlastní

en: Normal
cs: Normální

en: Up
cs: Nahoru

en: Medium
cs: Střední

en: Forum
cs: Fórum

en: Text color
cs: Barva textu

en: Add new comment
cs: Přidat komentář

en: Messages
cs: Zprávy

en: Topics
cs: Témata

en: Posts
cs: Příspěvků

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: White
cs: Bílá

en: Link color
cs: Barva odkazu

en: New
cs: Nové

en: Tabs
cs: Záložky

en: Next page
cs: Následující stránka

en: medium
cs: střední

en: large
cs: velké

en: Go to first page
cs: Přejít na první stranu

en: Go to last page
cs: Přejít na poslední stranu

en: Form
cs: Formulář

en: Transparent
cs: Průhledná

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: Fonts
cs: Fonty

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Primary
cs: Primární

en: Secondary
cs: Sekundární

en: Blue Lagoon (default)
cs: Blue Lagoon (výchozí)

en: Main background
cs: Hlavní pozadí

en: Sidebar background
cs: Pozadí postranního panelu

en: Sidebar borders
cs: Okraje postranního panelu

en: Footer background
cs: Pozadí patičky

en: Plum
cs: Plum (Švestka)

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: Title and slogan
cs: Název a slogan

en: Firehouse
cs: Firehouse (Hasičská zbrojnice)

en: Ice
cs: Ice (Led)

en: Text Formats
cs: Textové formáty

en: Header background top
cs: Horní část pozadí hlavičky

en: Header background bottom
cs: Spodní část pozadí hlavičky

en: Book outline for @book.title
cs: Osnova knihy @book.title

en: Site header
cs: Hlavička webu

en: By @author @time ago
cs: Od @author před @time

en: Submitted by @author_name on @date
cs: Napsal uživatel @author_name dne @date
