Barrio Bootstrap 5 Theme (8.x-4.21) - en to he translation catalogue (63 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: None
he: ללא

en: Container
he: מיכל

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to parent page
he: לעמוד האב

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Small
he: קטן

en: Large
he: גדול

en: Region
he: איזור

en: Menu
he: תפריט

en: Updated
he: עודכן

en: Icons
he: אייקונים

en: Layout
he: פריסה

en: Components
he: רכיבים

en: n/a
he: -ללא-

en: Last post
he: פרסום אחרון

en: Custom
he: מותאם

en: Normal
he: נורמלי

en: Up
he: עולה

en: Medium
he: בינוני

en: Colors
he: צבעים

en: Forum
he: פורום

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Messages
he: מסרים

en: Switch
he: החלפה

en: Topics
he: נושאים

en: Posts
he: הודעות

en: Buttons
he: כפתורים

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: White
he: לבן

en: Link color
he: צבע קישור

en: Standard
he: רגיל

en: New
he: חדש

en: Tabs
he: לשוניות

en: Next page
he: הדף הבא

en: Go to first page
he: לעמוד הראשון

en: Go to last page
he: לעמוד האחרון

en: Form
he: טופס

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Tables
he: טבלאות

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Primary
he: ראשי

en: Secondary
he: משני

en: Pagination
he: דפדוף

en: Blue Lagoon (default)
he: לגונה כחולה (ברירת מחדל)

en: Slate
he: צפחה

en: Main background
he: רקע ראשי

en: Sidebar background
he: רקע איזור צידי

en: Sidebar borders
he: גבולות איזור צידי

en: Footer background
he: רקע כותרת תחתונה

en: Plum
he: שזיף

en: Previous page
he: הדף הקודם

en: Title and slogan
he: כותרת וסלוגן

en: Firehouse
he: תחנת כיבוי אש

en: Ice
he: קרח

en: Text Formats
he: מבני טקסט

en: Page @items.current
he: עמוד @items.current

en: By @author @time ago
he: ע"י @author לפני @time

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date
