Barrio Bootstrap 5 Theme (8.x-4.22) - en to da translation catalogue (82 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Content
da: Indhold

en: Enable
da: Aktivér

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Size
da: Størrelse

en: None
da: Ingen

en: Container
da: Beholder

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Default
da: Standard

en: Background
da: Baggrund

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Length
da: Længde

en: Updated
da: Opdateret

en: Icons
da: Ikoner

en: Components
da: Komponenter

en: Last post
da: Seneste indlæg

en: Custom
da: Tilpasset

en: Up
da: Op

en: Width
da: Bredde

en: Colors
da: Farver

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Color
da: Farve

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Position
da: Placering

en: Messages
da: Beskeder

en: Switch
da: Skift

en: Topics
da: Emner

en: Limit
da: Grænse

en: Posts
da: Indlæg

en: Buttons
da: Knapper

en: Selector
da: Vælger

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: White
da: Hvid

en: Link color
da: Linkfarve

en: New
da: Ny

en: Tabs
da: Faner

en: both
da: begge

en: Next page
da: Næste side

en: medium
da: mellem

en: small
da: lille

en: large
da: stor

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Form
da: Formular

en: Transparent
da: Gennemsigtig

en: Offset
da: Forskydning

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Fonts
da: Skrifttyper

en: Tables
da: Tabeller

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Light
da: Lyst

en: Primary
da: Primær

en: Secondary
da: Sekundær

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Blue Lagoon (default)
da: Blue Lagoon (standard)

en: Library
da: Bibliotek

en: Main background
da: Baggrund

en: Sidebar background
da: Sidebar baggrund

en: Sidebar borders
da: Sidebar rammer

en: Footer background
da: Footer baggrund

en: Plum
da: Blommefarvet

en: Previous page
da: Forrige side

en: Title and slogan
da: Titel og slogan

en: Firehouse
da: Brandstation

en: Ice
da: Is

en: Text Formats
da: Tekstformater

en: Dark
da: Mørkt

en: Header background top
da: Sidehovede baggrund top

en: Header background bottom
da: Sidehovede baggrund bund

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til siden <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.

en: Book outline for @book.title
da: Indholdsfortegnelse for @book.title

en: Book traversal links for
da: Bognavigations-links for

en: Site header
da: Sidehovede

en: Page @items.current
da: Side @items.current

en: By @author @time ago
da: Af @author for @time siden

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date
