Barrio (8.x-4.24) - en to ku translation catalogue (39 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: None
ku: هیچ

en: Go to previous page
ku: بڕۆ بۆ پەڕەی پێشوو

en: Go to parent page
ku: بڕۆ بۆ پەڕەی سەروو

en: Go to next page
ku: بڕۆ بۆ په‌ڕه‌ی داهاتوو

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Small
ku: بچووک

en: Large
ku: گەورە

en: Region
ku: ناوچە

en: Menu
ku: پێڕست

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: n/a
ku: نییە

en: Last post
ku: دوا پەیام

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Up
ku: سەرەوە

en: Medium
ku: مامناوەندی

en: Forum
ku: مەکۆ

en: Text color
ku: ڕه‌نگی نووسین

en: Add new comment
ku: بۆچوونێکی نوێ بنووسه‌

en: Topics
ku: بابەتەکان

en: Posts
ku: پەیامەکان

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: Link color
ku: ڕەنگی بەستەر

en: Standard
ku: ستاندارد

en: Next page
ku: پەڕەی داهاتوو

en: Go to first page
ku: بڕۆ بۆ پەڕەی یەکەم

en: Go to last page
ku: بڕۆ بۆ په‌ڕه‌ی کۆتا

en: Skip to main content
ku: بازبدە بۆ ناوەڕۆکی سەرەکی

en: Blue Lagoon (default)
ku: دەریاچەی شین (بنەڕەت)

en: Slate
ku: بەردەڕەش

en: Main background
ku: پاشبنەمای سەرەکی

en: Sidebar background
ku: پاشبنەمای لاپارچە

en: Sidebar borders
ku: سنووری لاپارچە

en: Plum
ku: هەڵووژە

en: Title and slogan
ku: ناونیشان و دروشم

en: Firehouse
ku: بنکەی ئاگرکوژێنەوە

en: Ice
ku: بەفر

en: Text Formats
ku: فۆرماتەکانی دەق
