Barrio (8.x-4.28) - en to is translation catalogue (46 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: None
is: Engin

en: Container
is: Gámur

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to parent page
is: Fara á síðu foreldris

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Small
is: Lítið

en: Large
is: Stórt

en: Region
is: Svæði

en: Menu
is: Valmynd

en: Updated
is: Uppfært

en: Icons
is: Táknmyndir

en: Layout
is: Útlit

en: Total
is: Samtals

en: Components
is: Íhlutir

en: n/a
is: á ekki við

en: Last post
is: Síðasta færsla

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Up
is: Upp

en: Medium
is: Miðlungs

en: Add to cart
is: Setja í körfu

en: Address
is: Heimilisfang

en: Text color
is: Litur á texta

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Expires
is: Fyrnist

en: Topics
is: Umræða

en: Posts
is: Færslur

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Subtotal
is: Millisumma

en: Gray
is: Grár

en: New
is: Nýtt

en: Tabs
is: Flipar

en: Next page
is: Næsta síða

en: small
is: smátt

en: large
is: stórt

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Organization
is: Stofnun

en: Billing information
is: Greiðsluupplýsingar

en: Billing Information
is: Greiðsluupplýsingar

en: Your shopping cart is empty.
is: Innkaupakarfan er tóm.

en: Shipping information
is: Afhendingarstaður

en: Thank you for your order!
is: Takk fyrir pöntunina!

en: Order Confirmation
is: Staðfesting á pöntun
