Bootstrap DateTime Picker (3.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (41 entries)

en: Language
ru: Язык

en: Date
ru: Дата

en: None
ru: Нет

en: Container
ru: Контейнер

en: Sunday
ru: воскресенье

en: Monday
ru: понедельник

en: Tuesday
ru: вторник

en: Wednesday
ru: среда

en: Thursday
ru: четверг

en: Friday
ru: пятница

en: Saturday
ru: суббота

en: Time
ru: Время

en: Display
ru: Отображение

en: Icons
ru: Иконки

en: Date format
ru: Формат даты

en: Widget type
ru: Тип виджета

en: Calendar
ru: Календарь

en: here
ru: здесь

en: Start date
ru: Дата начала

en: End date
ru: Дата окончания

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Arabic
ru: Арабский

en: French
ru: Французский

en: Italian
ru: Итальянский

en: Months
ru: Месяцы

en: or
ru: или

en: Installed
ru: Установлено

en: Auto
ru: Авто

en: Years
ru: Годы

en: Finnish
ru: Финский

en: German
ru: Немецкий

en: Polish
ru: Польский

en: Romanian
ru: Румынский

en: Russian
ru: Русский

en: Turkish
ru: Турецкий

en: Light
ru: Светлая

en: Slovenian
ru: Словенский

en: Date and Time
ru: Дата и время

en: Close Button
ru: Кнопка Закныть

en: Dark
ru: Темный

en: Show close button
ru: Показывать кнопку закрытия
