Bootstrap Layouts (8.x-4.0) - en to ca translation catalogue (16 entries)

en: Center
ca: Centre

en: Background
ca: Fons

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Layout
ca: Disposició

en: Utility
ca: Utilitat

en: Medium
ca: Mitjana

en: Text color
ca: Color del text

en: Hidden
ca: Ocult

en: Tokens
ca: Comodins

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Columns
ca: Columnes

en: Row
ca: Fila

en: Justify
ca: Justifica

en: Wrapper
ca: Contenidor
