Bootstrap Layouts (8.x-5.0) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Center
pt: Centrar

en: Background
pt: Fundo

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Visible
pt: Visível

en: Utility
pt: Utilidade

en: Medium
pt: Médio

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Hidden
pt: Oculto

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Classes
pt: Aulas

en: Uppercase
pt: Maiúsculas

en: Columns
pt: Colunas

en: Row
pt: Linha

en: Lowercase
pt: Minúsculas

en: Justify
pt: Justificado

en: Muted
pt: Silenciado

en: Region: @region
pt: Região: @region
