Bootstrap Layouts (8.x-5.4) - en to ru translation catalogue (23 entries)

en: Center
ru: Центр

en: Background
ru: Фон

en: Small
ru: Маленький

en: Large
ru: Большой

en: Visible
ru: Видимый

en: Layout
ru: Макет

en: Medium
ru: Средний

en: Text color
ru: Цвет текста

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Tokens
ru: Токены

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Classes
ru: Классы

en: Uppercase
ru: Верхний регистр

en: Columns
ru: Колонки

en: Row
ru: Строка

en: Lowercase
ru: Нижний регистр

en: Justify
ru: По ширине

en: Wrapper
ru: Обёртка

en: Text alignment
ru: Выравнивание текста

en: Capitalize
ru: Капитализация (первая буква заглавная, остальные - строчные)

en: Muted
ru: Заглушен

en: Region: @region
ru: Регион: @region
