Bootstrap lite - Backport of Backdrop bootstrap based theme (8.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Remove
tr: Kaldır

en: Help
tr: Yardım

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: @time ago
tr: @time önce

en: Fixed
tr: Sabit

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: You are here
tr: Buradasınız

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
tr: Henüz hiç içerik türü oluşturmadınız. Yeni içerik türü eklemek için <a href="@create-content">içerik türü oluşturma sayfasına</a> gidiniz.

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış
