Bootstrap Pages (8.x-1.0-alpha5) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Body
id: Isi

en: Images
id: Gambar

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Article
id: Artikel

en: Articles
id: Artikel

en: On
id: Pada

en: Categories
id: Kategori

en: view
id: tampilan

en: Date
id: Tanggal

en: Image
id: Gambar

en: Types
id: Jenis-jenis

en: Category
id: Kategori

en: Icon
id: Ikon

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Event
id: Acara

en: Component
id: Komponen

en: Components
id: Komponen

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Events
id: Acara

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Topics
id: Topik-topik

en: Topic
id: Topik

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Subtitle
id: Subjudul

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
