Bootstrap Pages (8.x-1.0-alpha8) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Images
pt: Imagens

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Article
pt: Artigo

en: On
pt: Habilitado

en: Categories
pt: Categorias

en: Image
pt: Imagem

en: Types
pt: Tipos

en: Category
pt: Categoria

en: Section
pt: Seção

en: Event
pt: Evento

en: Component
pt: Componente

en: Components
pt: Componentes

en: Page
pt: Página

en: Off
pt: Desligado

en: Published
pt: Publicado

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: Topics
pt: Tópicos

en: Topic
pt: Tópico

en: Authors
pt: Autores

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Paragraphs
pt: Parágrafos
