Bootstrap Pages (8.x-1.0-alpha9) - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Article
nl: Artikel

en: Articles
nl: Artikelen

en: Action
nl: Actie

en: On
nl: Aan

en: Categories
nl: Categorieën

en: view
nl: weergeven

en: Date
nl: Datum

en: Image
nl: Afbeelding

en: Types
nl: Soorten

en: Category
nl: Categorie

en: Icon
nl: Pictogram

en: Section
nl: Sectie

en: Event
nl: Evenement

en: Component
nl: Besturingselement

en: Components
nl: Componenten

en: Email
nl: E-mail

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Off
nl: Uit

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Terms
nl: Termen

en: Desc
nl: Aflopend

en: Events
nl: Evenementen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Topics
nl: Onderwerpen

en: Topic
nl: Onderwerp

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Apply
nl: Toepassen

en: Authors
nl: Auteurs

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Sections
nl: Secties

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Page Type
nl: Paginatype

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Asc
nl: Oplopend

en: External URL
nl: Externe URL

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Twitter Account
nl: Twitter-account
