Bootstrap Pages (8.x-1.0-alpha11) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Images
ar: الصور

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Article
ar: مقال

en: Articles
ar: المقالات

en: Action
ar: إجراء

en: On
ar: في

en: Categories
ar: التصنيفات

en: view
ar: عرض

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Image
ar: الصورة

en: Types
ar: الأنواع

en: Category
ar: التصنيف

en: Icon
ar: أيقونة

en: Teaser
ar: موجز

en: Event
ar: الحدث

en: Component
ar: عنصر

en: Components
ar: المكونات

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Published
ar: منشور

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Terms
ar: المصطلحات

en: Desc
ar: تنازلي

en: Events
ar: الفعاليات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Topics
ar: المناقشات

en: Topic
ar: المناقشة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Apply
ar: تطبيق

en: Subtitle
ar: عنوان ثان

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي
