Braintree Cashier (8.x-4.5) - en to nl translation catalogue (57 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Download
nl: Downloaden

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: None
nl: Geen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Subscription settings
nl: Instellingen abonnement

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: days
nl: dagen

en: Active
nl: Actief

en: Page
nl: Pagina

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Price
nl: Prijs

en: Amount
nl: Bedrag

en: Desc
nl: Aflopend

en: Invoices
nl: Facturen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Production
nl: Productie

en: Long description
nl: Lange beschrijving

en: Coupon
nl: Kortingscode

en: Discount
nl: Korting

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Environment
nl: Omgeving

en: Apply
nl: Toepassen

en: Canceled
nl: Geannuleerd

en: Subscription
nl: Inschrijving

en: Free
nl: Gratis

en: Sandbox
nl: Testomgeving

en: Sign up
nl: Inschrijven

en: About
nl: Over

en: Currency code
nl: Valutacode

en: Signup
nl: Inschrijven

en: Error message
nl: Foutmelding

en: Charge
nl: Reken aan

en: View invoice
nl: Factuur bekijken

en: Discount settings
nl: Kortingsinstellingen

en: Discounts
nl: Kortingen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Payment Method
nl: Betaalmethode

en: Coupon code
nl: Kortingscode

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Asc
nl: Oplopend

en: Payment method type
nl: Soort betaalmethode

en: Add payment method
nl: Betaalmethode toevoegen

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.
