BrAPI (4.0.0-beta2) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: User Name
de: Benutzername

en: Created
de: Erstellt

en: Location
de: Ort

en: List type
de: Listen-Typ

en: Expiration date
de: Ablaufdatum

en: Server name
de: Servername

en: Changed
de: Geändert

en: Mapping
de: Zuordnung

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Machine Name
de: Systemname

en: Server description
de: Beschreibung des Servers

en: Additional Info
de: Weitere Informationen

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.
