Brightcove Video Connect (3.0.0) - en to da translation catalogue (75 entries)

en: Images
da: Billeder

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Username
da: Brugernavn

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: default
da: standard

en: Password
da: Adgangskode

en: - None -
da: - Ingen -

en: Required
da: Obligatorisk

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Schedule
da: Planlægning

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Error
da: Fejl

en: Created
da: Oprettet

en: Create
da: Opret

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Page
da: Side

en: Client ID
da: Klient ID

en: Authored by
da: Skrevet af

en: State
da: Status

en: Desc
da: Faldende

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Events
da: Begivenheder

en: Basic
da: Grundlæggende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Sources
da: Kilder

en: Source
da: Kilde

en: Short description
da: Kort beskrivelse

en: Long description
da: Lang beskrivelse

en: Units
da: Enheder

en: Installed
da: Installeret

en: Availability
da: Tilgængelighed

en: Changed
da: Ændret

en: Complete
da: Komplet

en: Client
da: Klient

en: Apply
da: Udfør

en: Subscription
da: Abonnement

en: Language code
da: Sprogkode

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Any
da: Nogen

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Digest
da: Sammendrag

en: Videos
da: Videoer

en: Add subscription
da: Tilføj abonnement

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Any safe
da: Enhver sikker

en: Asc
da: Stigende

en: Responsive
da: Responsivt

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been deleted.
da: @entity-type %label slettet.

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
da: @language-oversættelsen af @entity-type %label slettet.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette @language-oversættelsen af @entity-type %label?
