Brightcove Video Connect (3.1.0) - en to ro translation catalogue (77 entries)

en: Images
ro: Imagini

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Enabled
ro: Activat

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Version
ro: Versiune

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: default
ro: implicit

en: Password
ro: Parolă

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Required
ro: Necesar

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Error
ro: Eroare

en: Created
ro: Creat

en: Create
ro: Crează

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Page
ro: Pagina

en: Authored by
ro: Autor

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: State
ro: Status

en: Desc
ro: Descendent

en: Inactive
ro: inactiv

en: Events
ro: Evenimente

en: Basic
ro: Simplu

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: seconds
ro: secunde

en: Sources
ro: Surse

en: Source
ro: Sursă

en: Installed
ro: Instalat

en: Changed
ro: Schimbat

en: Complete
ro: Finalizat

en: Apply
ro: Aplică

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Any
ro: Orice

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Digest
ro: Rezumat

en: MIME type
ro: Tip MIME

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Any safe
ro: Orice condiții de siguranță

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Entity Reference
ro: Referință entitate

en: Responsive
ro: Adaptiv

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been deleted.
ro: @entity-type %label a fost ștearsă.

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
ro: Traducerea @entity-type %label @language a fost ștearsă.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți traducerea în @language pentru @entity-type %label?
