Brightcove Video Connect (8.x-2.2) - en to fa translation catalogue (71 entries)

en: Images
fa: تصاویر

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Version
fa: نسخه

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: default
fa: پیش‌فرض

en: Password
fa: گذرواژه

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Required
fa: اجباری

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Schedule
fa: برنامه زمانی

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Error
fa: خطا

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Create
fa: ایجاد

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Page
fa: صفحه

en: OK
fa: موافقت

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: State
fa: وضعیت

en: Desc
fa: نزولی

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Events
fa: رویدادها

en: Basic
fa: پایه

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Port
fa: درگاه

en: Sources
fa: منابع

en: Source
fa: منبع

en: Units
fa: واحدها

en: Video
fa: ویدیو

en: Installed
fa: نصب شده

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Complete
fa: کامل

en: Client
fa: مشتری

en: Apply
fa: تایید

en: Subscription
fa: اشتراک

en: Language code
fa: کد زبان

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Any
fa: هر

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: MIME type
fa: نوع فایل

en: Add subscription
fa: افزودن اشتراک

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر
