Btester Article (2.0.0) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Article
hi: लेख

en: Articles
hi: लेख

en: Tags
hi: उपनाम

en: Block title
hi: ब्लॉक का शीर्षक

en: File
hi: फ़ाइल

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Category
hi: वर्ग

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Introduction
hi: प्रस्तावना

en: Desc
hi: अवरोही

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Apply
hi: लागू करें

en: Block description
hi: ब्लॉक की व्याख्या

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
