Btester Blog (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: File
hi: फ़ाइल

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Desc
hi: अवरोही

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Blog
hi: ब्लॉग

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: author
hi: लेखक

en: Apply
hi: लागू करें

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: View recent blog entries
hi: हाल की ब्लॉग प्रविष्टियाँ देखें

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया
