Btester Custom Block Content (2.0.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (76 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Item
ru: Элемент

en: Type
ru: Тип

en: Size
ru: Размер

en: None
ru: Нет

en: Quote
ru: Цитата

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Center
ru: Центр

en: Name
ru: Название

en: Font Size
ru: Размер шрифта

en: Default
ru: По умолчанию

en: Background
ru: Фон

en: Background Color
ru: Цвет фона

en: Top
ru: Вверху

en: Icon
ru: Иконка

en: Text
ru: Текст

en: Horizontal
ru: Горизонтально

en: Vertical
ru: Вертикально

en: Bottom
ru: Снизу

en: Count
ru: Количество

en: Normal
ru: Нормальный

en: Success
ru: Успешно

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Mobile
ru: Мобильный

en: Start
ru: Начало

en: End
ru: Конец

en: Align
ru: Выравнивание

en: Color
ru: Цвет

en: Padding
ru: Внутренний отступ

en: Both
ru: Оба

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Function
ru: Функция

en: Source
ru: Источник

en: Map
ru: Карта

en: Revert
ru: Вернуть

en: Caption
ru: Подпись

en: Buttons
ru: Кнопки

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Info
ru: Инфо

en: Red
ru: Красный

en: White
ru: Белый

en: Style
ru: Стиль

en: Font Family
ru: Семейство шрифтов

en: Unset
ru: Возрат в исходное состояние

en: Image Link
ru: Ссылка на изображение

en: Purple
ru: Фиолетовый

en: Slogan
ru: Слоган

en: Double
ru: Удвоить

en: Teal
ru: Зеленовато-голубой

en: Pink
ru: Розовый

en: Green
ru: Зелёный

en: Blue
ru: Синий

en: Orange
ru: Оранжевый

en: Image with link
ru: Изображение со ссылкой

en: Auto
ru: Авто

en: CSS class(es)
ru: CSS класс(ы)

en: Animation
ru: Анимация

en: Margin
ru: Отступ

en: Inherit
ru: Наследовать

en: Light
ru: Светлая

en: Symbol
ru: Символ

en: Two columns
ru: Две колонки

en: Primary
ru: Первичный

en: Trigger
ru: Триггер

en: Secondary
ru: Вторичный

en: Accordion
ru: Аккордеон

en: Justify
ru: По ширине

en: Max width
ru: Максимальная ширина

en: Menu Type
ru: Тип меню

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Dark
ru: Темный

en: Customize the styling of this block by adding CSS classes. Separate multiple classes by spaces.
ru: Настройте особый стиль этого блока с помощью добавления CSS классов. Несколько классов разделяются пробелами.

en: Custom color
ru: Пользовательский цвет

en: Hero
ru: Кадр-герой
