Btester Custom Block Content (2.0.0) - en to ar translation catalogue (55 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Images
ar: الصور

en: Item
ar: عنصر

en: Type
ar: النوع

en: Block title
ar: عنوان الصندوق

en: Size
ar: الحجم

en: Links
ar: روابط

en: None
ar: لا شيء

en: Quote
ar: الاقتباس

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Name
ar: الاسم

en: Font Size
ar: حجم الخط

en: Default
ar: الافتراضي

en: Top
ar: الأعلى

en: Icon
ar: أيقونة

en: Text
ar: نص

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: Question
ar: السؤال

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Count
ar: العدد

en: Normal
ar: طبيعي

en: Warning
ar: تحذير

en: Items
ar: أخبار

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Align
ar: المحاذاة

en: Color
ar: اللون

en: Both
ar: جميعهم

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Function
ar: الوظيفة

en: Show
ar: عرض

en: Source
ar: المصدر

en: Map
ar: خريطة

en: Revert
ar: استرجع

en: Caption
ar: شرح

en: Buttons
ar: الأزرار

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Info
ar: معلومات

en: White
ar: أبيض

en: Style
ar: نمط

en: Font Family
ar: عائلة الخطوط

en: Questions
ar: الأسئلة

en: Slogan
ar: الشعار

en: Block description
ar: وصف الصندوق

en: Grid
ar: شبكة

en: Hide
ar: إخفاء

en: Blue
ar: أزرق

en: Inherit
ar: مشتق

en: Trigger
ar: المُطلِق

en: Add image
ar: أضف صورة

en: Highlighted
ar: مبرز
