Btester Custom Block Content (2.0.0) - en to uk translation catalogue (111 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Images
uk: Зображення

en: Item
uk: Елемент

en: Type
uk: Тип

en: Block title
uk: Заголовок блоку

en: Size
uk: Розмір

en: Links
uk: Посилання

en: None
uk: Немає

en: Quote
uk: Цитувати

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Center
uk: По центру

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Font Size
uk: Розмір шрифту

en: Default
uk: Базово

en: Background
uk: Тло

en: Background Color
uk: Колір тла

en: Top
uk: Зверху

en: Icon
uk: Іконка

en: Text
uk: Текст

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: FAQ
uk: ЧаПи

en: Question
uk: Питання

en: Answer
uk: Відповідь

en: Bottom
uk: Знизу

en: Count
uk: Лічильник

en: Normal
uk: Звичайне

en: Success
uk: Успіх

en: Warning
uk: Попередження

en: Items
uk: Елементи

en: Linear
uk: Лінійне

en: Phone
uk: Телефон

en: Link Color
uk: Колір посилання

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Align
uk: Вирівнювання

en: Color
uk: Колір

en: Show icons
uk: Показувати піктограми

en: Padding
uk: Внутрішній відступ

en: Both
uk: Все

en: Duration
uk: Тривалість

en: Function
uk: Функція

en: Show
uk: Показати

en: Source
uk: Джерело

en: Delay
uk: Затримка

en: Map
uk: Мапа

en: Revert
uk: Відновити

en: Caption
uk: Підпис

en: Buttons
uk: Кнопки

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Info
uk: Інформація

en: Red
uk: Червоний

en: White
uk: Білий

en: Slide
uk: Сковзання

en: Style
uk: Стиль

en: Content title
uk: Заголовок матеріалу

en: Font Family
uk: Гарнітура шрифту

en: Unset
uk: Вимкнено

en: Image Link
uk: Посилання на зображення

en: Purple
uk: Пурпуровий

en: Cyan
uk: Блакитний

en: Questions
uk: Питання

en: Slogan
uk: Гасло

en: Double
uk: Подвійний

en: Block description
uk: Опис блоку

en: Teal
uk: Зеленувато-блакитний

en: Pink
uk: Рожевий

en: Grid
uk: Сітка

en: Hide
uk: Приховати

en: Green
uk: Зелений

en: Blue
uk: Синій

en: Orange
uk: Помаранчевий

en: Image with link
uk: Зображення з посиланням

en: Auto
uk: Авто

en: Animation
uk: Анімація

en: Organization
uk: Організація

en: Margin
uk: Відступ

en: Twitter
uk: Твітер

en: Text Align
uk: Вирівнювання тексту

en: Inherit
uk: Успадковувати

en: Phones
uk: Телефони

en: Yellow
uk: Жовтий

en: Light
uk: Світла

en: Symbol
uk: Символ

en: Indigo
uk: Індиго

en: Primary
uk: Основні

en: Trigger
uk: Тригер

en: Backwards
uk: Назад

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Justify
uk: По ширині

en: Forwards
uk: Переспрямування

en: Add image
uk: Додати зображення

en: Custom Color
uk: Інший колір

en: Max width
uk: Максимальна ширина

en: Menu Type
uk: Тип меню

en: Embedded video
uk: Вбудоване відео

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Dark
uk: Темний

en: Half
uk: Половина

en: Initial
uk: Початковий

en: Customize the styling of this block by adding CSS classes. Separate multiple classes by spaces.
uk: Налаштуйте особливий стиль цього блоку за допомогою додавання CSS класів. Кілька класів розділяються пробілами.

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
uk: Обмеження матеріалу у символах - @limit, залишилось - <strong>@remaining</strong>

en: Custom color
uk: Обраний колір

en: Contact Info
uk: Відомості про контакт

en: Hero
uk: Герой

en: Ease
uk: Ослаблення

en: Ease In
uk: Вхід

en: Ease Out
uk: Вихід
