Btester CMS (2.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (58 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Author
ru: Автор

en: Language
ru: Язык

en: Comments
ru: Комментарии

en: More
ru: Ещё

en: Reset
ru: Сбросить

en: Quote
ru: Цитата

en: Feed
ru: Поток данных

en: Updated
ru: Обновлено

en: Text
ru: Текст

en: Content type
ru: Тип материала

en: All
ru: Все

en: Add block
ru: Добавить блок

en: Comment
ru: Комментарий

en: Published
ru: Опубликовано

en: Filter
ru: Фильтр

en: Desc
ru: По убыванию

en: Table
ru: Таблица

en: Create content
ru: Добавить материал

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Approved
ru: Одобрено

en: author
ru: автор

en: Website
ru: Вебсайт

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Apply
ru: Применить

en: Create block
ru: Создать блок

en: Blocks
ru: Блоки

en: Index
ru: Индекс

en: < Previous
ru: < Предыдущая страница

en: Order by
ru: Сортировка по

en: Vocabulary terms
ru: Термин словаря

en: Offset
ru: Пропустить

en: No content available.
ru: Нет доступных материалов.

en: Card
ru: Карточка

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Block Type
ru: Тип блока

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Delete own content
ru: Удаление собственного содержимого

en: Delete content
ru: Удалить содержимое

en: All content
ru: Все материалы

en: Published status
ru: Статус публикации

en: Find and manage content.
ru: Поиск материалов и управление ими

en: Add custom block
ru: Добавить блок

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
ru: Содержание ограничено до @limit символов, осталось: <strong>@remaining</strong>

en: Read more<span class="visually-hidden"> about @title</span>
ru: Подробнее<span class="visually-hidden"> о @title</span>

en: Custom block library
ru: Пользовательские блоки

en: Find and manage custom blocks.
ru: Поиск и управление пользовательскими блоками.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ru: Материалы, относящиеся к определённому термину таксономии.
