Btester CMS (2.0.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (52 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: Language
ar: اللغة

en: More
ar: المزيد

en: Size
ar: الحجم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Use count
ar: استخدام العد

en: Quote
ar: الاقتباس

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Name
ar: الاسم

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Updated
ar: التحديث

en: Text
ar: نص

en: Files
ar: الملفات

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Desc
ar: تنازلي

en: Table
ar: جدول

en: Create content
ar: أنشئ محتوى

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Source
ar: المصدر

en: author
ar: مؤلف

en: Entity
ar: الكيان

en: Theme settings
ar: إعدادات السمة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Content Type
ar: نوع المحتوى

en: Apply
ar: تطبيق

en: Block description
ar: وصف الصندوق

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Used in
ar: مستخدمة في

en: Index
ar: الفهرس

en: Form
ar: النموذج

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Block type
ar: نوع الصندوق

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: MIME type
ar: نوع MIME

en: Card
ar: بطاقة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Find and manage content.
ar: إيجاد وإدارة المحتوى

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
