Btester CMS (2.0.0) - en to hu translation catalogue (80 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Author
hu: Szerző

en: Language
hu: Nyelv

en: More
hu: Több

en: Size
hu: Méret

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Use count
hu: Használatok száma

en: Quote
hu: Ajánlat

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Updated
hu: Frissítve

en: Text
hu: Szöveg

en: Files
hu: Fájlok

en: All
hu: Mind

en: Page
hu: Oldal

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Desc
hu: Csökk

en: Table
hu: Táblázat

en: Create content
hu: Tartalom beküldése

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Source
hu: Forrás

en: author
hu: szerző

en: Entity
hu: Entitás

en: Website
hu: Webhely

en: Theme settings
hu: Sminkbeállítások

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Content Type
hu: Tartalomtípus

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Create block
hu: Blokk létrehozása

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Used in
hu: Ez használja

en: Form
hu: Űrlap

en: Order by
hu: Rendezés szempontja

en: Vocabulary terms
hu: Szótárkifejezések

en: Offset
hu: Eltolás

en: Block type
hu: Blokktípus

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: No files available.
hu: Nincsenek elérhető fájlok.

en: MIME type
hu: MIME típus

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: Bulk Operations
hu: <em>Bulk Operations</em>

en: Card
hu: Kártya

en: @interval ago
hu: @interval ideje

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Delete own content
hu: Saját tartalom törlése

en: Delete content
hu: Tartalom törlése

en: Box
hu: Doboz

en: Find and manage content.
hu: Tartalmakat keres és kezel.

en: Add custom block
hu: Egyéni blokk hozzáadása

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Changed date
hu: Módosítás dátuma

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Read more<span class="visually-hidden"> about @title</span>
hu: Tovább <span class="visually-hidden">(@title)</span>

en: Custom block library
hu: Egyéni blokkok könyvtára

en: 1 place | @count places
hu[0]: 1 hely
hu[1]: @count hely

en: Registering module
hu: Használó modul

en: File usage
hu: Fájl használata

en: Find and manage custom blocks.
hu: Egyéni blokkok keresése és kezelése.

en: Find and manage files.
hu: Fájlok keresése és kezelése.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
hu: Egy bizonyos taxonómiakifejezéshez tartozó tartalom.

en: Files overview
hu: Fájlok áttekintése

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
hu: {{ arguments.fid }} fájlhasználati információi

en: Find and manage content
hu: Tartalom keresése és kezelése

en: There are no custom blocks available.
hu: Nem érhetőek el egyéni blokkok.

en: @interval hence
hu: @interval múlva
